Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postřehy účastníků

17. 12. 2008

Postřehy účastníků z letošního kempuNa přelomu prázdninových měsíců se banda asi 30 kluků nadšených pro fotbal sešla na druhém ročníku Fotbalového kempu, který se konal v rámci projektu M.I.S.E. Tréninky vedl mezinárodní tým Ambassadors in sport, který prostřednictvím fotbalu mluví lidem o Kristu.
Byli jsme ubytováni ve středisku Karmel ve Smilovicích. K dispozici jsme měli fotbalové hřiště TJ Smilovice. Kuchařky se o nás perfektně staraly, takže jsme měli dostatek energie na celých pět dní. A že ji bylo potřeba!
Den vypadal asi takhle: Budíček byl v 7:45, a tak jsme se dobře vyspali. Po vydatné snídani jsme se řádně vyzbrojili (dresy, kopačky, štulpny) a pospíchali na hřiště, kde nás čekal trénink. Začali jsme modlitbou. Rozdělili nás do tří skupin, každá šla k jednomu trenérovi a postupně vystřídala všechny tři trenéry. Na jednom stanovišti se cvičily střely na branku, druhý kouč měl na starosti přihrávky, třetí zase hlavičkování, kličky apod. Po tréninku jsme měli skupinky s trenéry, kde se mluvilo o životních hodnotách cílech, a trenér se podělil osobním svědectvím. Pak se už každý těšil na sprchu a oběd. Odpoledne měl trenér připravenou prezentaci o taktice. Dozvěděli jsme se, co je to zónová obrana a jaké jsou typy útoků. Následovalo uplatnění v praxi: v 15:00 se hrály zápasy nebo turnaje. Někteří z nás se naučili i prohrávat :). Je jasné, že každému chutnala po náročném dni večeře. V 19:30 na plánu večerní program. Promítal se film, byl i táborák s opékáním párků.
Jeden den nás čekalo překvapení – jeli jsme na bazén. Každý si to užil podle libosti, někteří se vyřádili, jiní odpočívali. Zakončením tohoto kempu byl finální zápas v Horním Žukově. Ale soupeři se nás asi báli a nepřišli. Tak jsme hráli proti sobě rozděleni do dvou týmů. Při rozloučení každý dostal na památku tričko s logem Fotbalového kempu.
Kemp se mi velice líbil, kromě fůry zážitků jsem se naučil, že můžeme chválit Pána i tímto sportem. Jsem vděčný vedení za organizaci a hlavně Pánu za nádherné počasí a za těch pět požehnaných dní. Příště pojedu zase, přijeď taky!


P.S. Není to jen pro kluky! :)


Honza:

Druhým rokem se ve Smilovicích konal Fotbalový kemp. Oproti minulého roku však přijelo více lidí, jako například dva Brazilci. A možná proto bylo trochu méně času, ale za to byl program parádní.
Nejvíce času jsme trávili na Karmelu a pak samozřejmě na místním hřišti. Den bych charakterizoval asi takto: dvakrát denně tvrdý trénink a zbytek dne se převážně relaxovalo. Jednou návštěva rekreačního střediska, po večerech film, táborák, milionář. K nám již známým trenérům, Ondrovi a Noahovi, přibyl i třetí trenér Martin. Obyčejný trénink se v několika bodech lišil od těch, na které jsou zvyklí hráči nějakých poloprofesionálních klubů. Po modlitbě následovala důkladná rozcvička a rozdělení do skupin, kde jsme pilovali různé vlastnosti každého fotbalisty – zpracování míče a jeho pokrytí, přihrávky, střelbu, nácvik zónové obrany a její překonání, výběr místa při rozehrávce a další. Konec každého tréninku patřil diskuzní chvilce v rámci skupin. Odpoledne probíhaly turnaje týmů. V sobotu pak na hřišti v Žukově proběhlo měření sil mezi dvěma týmy, a nakonec byli úspěšnější modří. Největší odměnou byla však pořádná sprcha. Pro mě byla největší kaňkou zranění, ale i přes ně kemp splnil má očekávání a budu se těšit na setkání se starými, ale i novými tvářemi.


Tomáš:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář